PELLETI KASUTAMISE EELISED

Vaatleme, miks on pellet biokütuste liider

KÕIGE PUHTAM JA KÄTTESAADAVAM KÜTUS!

Praegu on puhtad kütuseliigid turul üpris laialt levinud, tänu millele toimub nende kiire areng ning täiustumine. Internetis võib kohata hulgaliselt sellise kaasaegse kütuseliigi kui pellet müügipakkumisi. Pelleti populaarsusel on üpris lihtne seletus, kuna see kütuseliik ei sisalda keemilisi lisandeid, isegi mitte tavalist liimi. Tootmisel kasutatakse eranditult puidujäätmeid: tavalist saepuru ja laaste. Spetsiaalse granulaatori abil pressitakse tooraine kokku. Selle tulemusena saadakse erilised, vajaliku suurusega graanulid, mida võib kasutada uue ja ülikaasaegse kütusena. Graanulid on silindrilise kujuga ja neid on lihtne transportida ning säilitada.

Selle kütuseliigi üheks peamiseks eeliseks on kõrge efektiivsus. Näiteks vabaneb 1 tonni selle materjali põlemisel sama suur hulk energiat kui 1,6 tonni tavaliste puude põlemisel.
pellet-wood-eesti

PELLETI (KÜTTEGRAANULITE) EELISED

Lihtne transportida ja säilitada

Pelletid on väga praktilised, kuna nende ladustamine või transportimine ei nõua eritingimusi. Graanulite väiksed mõõtmed ja ka rangelt ette nähtud kuju võimaldab peale- ja mahalaadimisprotsessi peaaegu täielikult automatiseerida. Pelletid ei rikne ega kaota oma suurepäraseid ekspluatatsiooniomadusi isegi pikaajalisel säilitamisel laos.

Väga loodussäästlik

Kütuse põlemisprotsessis vabaneb sama palju süsihappegaasi kui taim on seda neelanud oma kasvu ajal.

Pelleti kasutamise ohutus

Pelletid on väga praktilised ja, mis pole vähem tähtis, ohutud. Need ei ole plahvatusohtlikud ega kõrgenenud temperatuuri korral isesüttivad materjalid. Ka ei tekita see kütuseliik inimesel allergilist reaktsiooni.

Kasuliku töö koefitsiendi kõrge näitaja

Kasuliku töö koefitsienti pelleti põlemisel võib võrrelda sellise kütuseliigi kui kivisöe põlemise analoogse näitajaga. Vaid ühe tonni materjali põlemisel vabaneb näiteks ligi viis tuhat kW/h enegiat. Seda on peaaegu poolteist korda rohkem kui tavalise puu põlemisel. See on väga oluline näitaja, mis aitab teil selle kütuseliigi arvelt säästa.

Sel kütuseliigil on ühtlane struktuur, see ei murene, ei sütti kõrgematel temperatuuridel. See on võimalik tänu tootmise erilisele süsteemile. Kõik see teeb pelleti peaaegu ideaalseks materjaliks, mida saab kasutada majade ja ettevõtete kütmiseks, aga ka koos kütuse etteandmise automaatsüsteemidega.

Tasub märkimist, et paljude ekspertide arvates saavad puidugraanulid lähitulevikus peamiseks alternatiivseks biokütuse liigiks. Mis ökoloogiasse puutub, siis pelletist ohutumat kütuseliiki veel lihtsalt ei eksisteeri. Ja vaevalt selline kütuseliik lähiajal ilmubki. Efektiivsuse kõrged näitajad, vastupidavus, praktilisus ja täielik ohutus – kõik see teeb pelletid ülikaasaegsete kütuseliikide turu liidriks.

Pelleteid saate osta meie firma kodulehe kaudu kõige madalamate ja taskukohaste hindadega. Meil on soodsad kohaletoimetamise tingimused.