Pelleti tootmine

kõige kõrgemal tasemel

PELLETID – UUS JA ÜLIKAASAEGNE KÜTUS

Tänapäeval on Euroopas kõige kaasaegsem ja populaarsem uus biokütuse liik pelletid, mida valmistatakse pressitud puidust. Neil on silindriline kuju ja väiksed mõõtmed. Ühe graanuli läbimõõt on maksimaalselt 1,2 cm. Seda kütuseliiki valmistatakse peamiselt saepurust, mis pressitakse kokku spetsiaalsete tehnoloogiate abil. Põlemisel vabastavad pelletid märksa rohkem energiat kui tavalised puud. Pealegi ei jää neist pärast ärapõlemist peaaegu üldse tuhka järele, mis võimaldab oluliselt suurendada kütteseadmete ekspluatatsiooniaega.

PELLETI TOOTMISE ETAPID

Pelletimaailm1
Pelleti valmistamise materjal

Selle kütuseliigi tootmiseks kasutatakse eranditult saepuru, seejuures ei lisata mitte mingisuguseid teisi aineid. Tootmise tehnoloogia erilisus seisneb selles, et enne graanulite vormimist puhastatakse saepuru väga hoolikalt prügist ja mitmesugustest soovimatutest lisanditest.

Pelleti edukaks tootmiseks on eriti oluline suure hulga toorme olemasolu. Kuid seejuures on väga tähtis järgida ka selle hoidmise õiget tehnoloogiat. Näiteks peab saepuru olema täiesti kuiv, see tähendab, et seda peab hoidma spetsiaalselt selleks kohandatud paigas, mis on kaitstud keskkonnamõjude eest. Samal ajal peab pelleti tootmiseks olema piisavalt materjali, et varustada kõiki tarbijaid vajaliku hulga kütusega. Meie firma käsutuses on olemas kõik tarvilik kõige kõrgema kvaliteediga toodangu väljalaskmiseks.

opliki
Materjalide ohutus
Certfifs1-700x207

Meie firma pelleteid ei ole võimalik värvida või valgendada. Ka ei lisata nende koostisesse teisi aineid, toote kõrge tihedus tagatakse eranditult spetsiaalse pressimistehnoloogiaga. Kõrge temperatuuri ja rõhu mõjul vormitakse saepurust vajaliku kujuga pulgakesed ja pärast jahtumist on nad valmis transportimiseks ning kasutamiseks. Need ei murene, neid saab vedada ühest kohast teise ja puistata ka pelletikatla punkrisse. Ja muidugi saab pelleteid kasutada nende tegelikuks otstarbeks, sest põlemisel vabastavad need suure koguse soojusenergiat.

Tootmise kvaliteedi kontroll

Selleks, et kütuse enda kvaliteet oleks küllalt kõrge, on vaja hoolikalt jälgida põhitoorme ehk saepuru kasutamise protsessi. Meie firma spetsialistid analüüsivad perioodiliselt kasutatava materjali kvaliteeti, sealhulgas ka laboritingimustes. Saepuru saame me ainult kontrollitud ja usaldusväärsetelt tarnijatelt, kellega oleme koostööd teinud palju aastaid. Ka hindame me väga oma klientide tagasisidet ja ei jäta neid kunagi tähelepanuta.

bag
Pelletigraanulite läbimõõt

6-millimeetrise läbimõõduga pelleteid kasutatakse peamiselt kodustes kaminates ja küttekateldes, mida köetakse selle kütuseliigiga.

Seevastu 8-millimeetrise läbimõõduga pelleteid kasutatakse laialdaselt tööstuses.

Ka tasub mainida, et puidugraanuli läbimõõdu tähtsus sõltub sellest, millise põletiga pelletikatelt kasutatakse, kas vertikaalset või horisontaalset.

Pellet sizes

TOIMI MÕISTLIKULT!

VALI SOBIV PAKETT JA VORMISTA TELLIMUS JUBA TÄNA!

Te saate alati meilt tellida 6- või 8- millimeetrise läbimõõduga Premium-klassi pelleteid ja vajadusel toome need teile otse koju või ettevõttesse.